Objavljeno: 27.01.2018. u 12:33 | Kategorija: Ostalo iz sporta
0
U produžecima su se bolje snašli Šveđani

Švedska protiv Španije u finalu EP u rukometu

Rukometaši Švedske su u polufinalu Evropskog prvenstva u "Areni Zagreb" nakon produžetaka savladali selekciju Danske s konačnih 35:34 i tako su izborili finale u kojem se sastaju protiv Španije koja je u drugom polufinalnom duela bila bolja od Francuske.

• Veličina slova:
  • a
  • a
  • a
Šveđani su u prvom poluvremenu igrali bolje od Danske, te su na odmor otišli s dva gola prednosti (16:14).
Rukometaši Danske su u vrlo neizvjesnom drugom poluvremenu uspjeli do kraja nadoknaditi zaostatak, pa je regularni tok meča završen rezultatom 28:28.
U produžecima su se bolje snašli Šveđani koji su tako uspjeli izboriti finale EP-a.
Najefikasniji kod Švedske bili su Zachrisson, Gottfridsson i Ekberg sa po sedam golova, dok je Hansen u selekciji Danske postigao 12 golova.
Utakmica za treće mjesto između Danske i Francuske igra se u nedjelju od 18.00 sati, dok je finale, u kojem se sastaju Švedska i Španija, na programu istoga dana sa početkom od 20.30 sati.