Young Boys u meču protiv Basela

U prvom kolu švicarske fudbalske lige, ekipa Young Boysa, u kojoj igra naš Miralem Sulejmani, savladala je ekipu Basela rezultatom 2:0. Golove su postigli Y. Ravet u 58’, i M. Sulejmani u 80’.

Miralem Sulejmani je odigrao sjajan meč. Imao je dvije sjajne prilike, prvu u prvom poluvremenu kada se odlično oslobodio nekoliko igrača i šutirao, ali je lopta prošla blizu gola.

U drugom poluvremenu imao je još jednu šansu, šutirao je malo preciznije nego u prvoj prilici, prenosi portal "RadioGora.org".

U 80’ meča, nakon faula, Sulejmani je izveo slobodan udarac sa udaljenosti od oko 25 metara. Šutirao je u desni ugao gola, lopta je zakačila prečku i završila u gol. Golman Basela, Tomáš Vaclík bio je nemoćan, svojom paradom je samo uljepšao fantastičan gol Miralema Sulejmanija.