Kup kralja

Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Atleticovom Vicente Calderonu u finalu španskog Kupa kralja ekipu Alavesa rezultatom 3:1.

Barcelona je sa ovom pobjedom osvojila tek prvi trofej ove sezone, ali on će biti "sladak" jer je osvojen u Madridu kod velikih rivala.
Iako su bili autsajder, fudbaleri Alavesa nisu izašli sa bijelom zastavom na teren te su pružili dobar otpor Barceloni. Prvih 45 minuta utakmice je ponudilo zanimljiv fudbal a ujedno i odredilo osvajača Kupa.
Ibai je u 27. minuti pogodio stativu a kazna je brzo stigla kada je Messi pogodio za vodstvo Barce. Vodstvo Katalonaca trajalo je svega tri minute jer je Hernandez izjednačio nakon sjajno izvedenog slobodnjaka.
Pred sami kraj prvog dijela Barca je postigla još dva gola i tako otklonila sve sumnje oko osvajača trofeja. Redom su pogađali Neymar i Messi te su tako fudbaleri na odmor otišli sa velikom prednosti.
Do kraja susreta nije bilo promjena te je tako Barcelona osvoji Kup kralja.