Copa America

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale 44. turnira Copa America, poslije ubjedljive pobjede nad Paragvajem - 6:1.

Di Maria je dao 2 gola, uz 1 asistenciju, a Pastore zabilježio 2 asistencije uz 1 gol. Rojo, Aguero i Higuain postigli su preostale golove.
Jedini strijelac za Paragvaj bio je Lucas Barrios, koji je zbog povrede Roque Santa Cruza ušao sredinom prvog poluvremena, ali je prije njegovog isteka uspio da smanji na 2:1.
Leo Messi je asistirao Roju za prvi gol, a zatim učestvovao u akcijama kod posljednja tri pogotka i konačno pronašao pravu ulogu u timu, ali i dalje je bez gola iz igre za nacionalnu selekciju još od posljednjeg kola grupne faze SP prošlog ljeta, ukupno 945 minuta. Za posljednjih 945 minuta u Barci on je dao 11 golova iz igre.
Čile nikad nije bio šampion kontinenta, a Argentina čeka seniorski trofej još od 1993. godine.
Finale na Nacionalnom stadionu igra se u subotu od 20 sati po našem vremenu.