Primera

Nogometaši Malage nisu uspjeli slomiti otpor slabašne Celte u posljednjoj subotnjoj utakmici 20. kola Primere. Na svojoj su La Rosaledi odigrali 1-1 protiv gostiju iz Viga.

Andalužani su poveli u 37. minuti pogotkom Martina Demichelisa. Bila je to akcija u kojoj se lopta u gužvi odbijala po kaznenom prostoru sve dok je bivši odbrambeni igrač Bayerna nije iz neposredne blizine smjestio u mrežu. Celta je izjednačila u 76. minuti nakon vrlo slabe reakcije Malagine odbrane. Weligton je pokušao izbiti loptu, ali napravio je to nespretno i Augusto Fernandez je iskoristio priliku.
Celti je ovo tek četvrti bod ove sezone na gostovanjima, a Malaga je ostala bez pobjede treće uzastopno kolo.
Primera, 20. kolo:
Real Sociedad - Barcelona 3-2 (Castro 40, 63, Agirretxe 90+1 / Messi 6, Pedro 25)
Granada - Rayo Vallecano 2-0 (Amat 24-ag, Recio 80)
Getafe - Sevilla 1-1 (Colunga 44 / Reyes 40)
Malaga - Celta 1-1 (Demichelis 37 / Fernandez 76)