Spektakl u Kelnu

Rukometaši Francuske novi su prvaci Evrope. Francuzi su u velikom finalu odigranom u Kelnu nakon produžetaka savladali Dansku rezultatom 33:31.

U prvom poluvremenu smjenjivala su se vodstva, igralo se gol za gol.

Konačan rezultat prvog dijela glasio je 14:14.

Za taj rezultat Danci su mogli zahvaliti ponajviše Nielsenu koji je do tog momenta ubilježio čak 11 odbrana.

Francuzi su očajno ušli u nastavak meča što su Danci iskoristili i pobjegli na plus tri (17:14).

Potom je na scenu stupio sjajni Nielsen koji je nastavio intervencijama izluđivati Triokolore.

Francuzi koriste brojčanu nadmoć i u 42. minuti stižu preko Lennea na gol zaostatka (18:17).

Danci su potom ponovo pobjegli na plus dva, a tu su prednost održavali do 54. minute kada Francuzi preko Prandija dolaze do izjednačenja - 24:24.

Potom u 55. minuti Mahe pogađa iz sedmerca i nakon dugo vremena Francuzi dolaze do vodstva.

Danci su onda potom uzvratili i preko maestralelnog Hansena došli do preokreta - 26:25.

Fabregas u samom finišu pogađa za 27:27, čime su Francuzi izborili produžetke.

U prvom produžetku obje selekcije su postigle po dva gola.

Drugi produžetak na samom njegovom otvaranju donio nam gol Mema i vodstvo Francuske (30:29). Isti igrač je povećao na plus dva i već tada riješio pitanje pobjednika.

Najbolji u redovima Francuske bio je Ludovic Fabregas s osam pogodaka, dok je Nedim Remili postigao pet.

S druge strane, u redovima Danske Mikkel Hanse je postigao devet, a Mathias Gidesl sedam golova.

Za Francusku je ovo četvrto evropsko zlato, dok je Dancima drugo srebro.