STREPNJA U BORMIJU

Francuski skijaš Cyprien Sarrazin iznenađujući je pobjednik spusta u italijanskom Bormiju, ali utrku je obilježio pad dosadašnjeg vodećeg skijaša Svjetskog kupa Austrijanca Marca Schwarza.

Naime, Schwarz je pao na polovini staze završivši u zaštitnoj mreži u kojoj je ležao nekoliko minuta.

Nakon pružene pomoći ustao je i otežano hodao bez oslonca na desnu nogu prije nego što je helikopterom prebačen u bolnicu.

Scwarz je, kako navode austrijski mediji, prilikom pada povrijedio koljeno.
  Inače, Sarrazin je ukrao šou na stazi Stelvio ostvarivši tek drugu pobjedu u karijeri nakon što je 2017. pobijedio u paralelnom slalomu u Alta Badiji.

Ciljem je prošao u vremenu 1:50.73, pobijedivši s devet stotinki sekunde ispred Švicarca Marca Odermatta, dok je treće mjesto zauzeo Kanađanin Cameron Alexander s 1,23 sekunde zaostatka.

U generalnom poretku sada je vodeći Odermatt koji ima 536 bodova, dok je Schwarz ostao na drugom mjestu sa 464 boda.