13. kolo španskog prvenstva

Aktualni evropski nogometni prvak Real iz Madrida pretrpio je blamažu u 13. kolu španskog prvenstva, bolji od 'kraljevskog' kluba na svom stadionu Ipurua bio je maleni Eibar i to s visokih 3:0

Strijelci za pobjedu domaćih bili su Escalante (16), Enrich (52) i Kike (57).

Prvi je to poraz Reala otkako je na njegovu klupu sjeo Santiago Solari koji je krajem oktobra zamijenio Julena Lopeteguija nakon 1:5 debakla protiv Barcelone.

Golove s utakmice Eibara i Real Madrida pogledajte OVDJE.

U velikom derbiju 13. kola Primere Atletico Madrid i Barcelona su odigrali 1:1, a Barcelona se poraza spasila golom Ousmanea Dembelea u zadnjoj minuti.

U 75. minuti Atleticu nije dosuđen kazneni udarac nakon očitog igranja rukom Vidala u Barcinom kaznenom prostoru, a u 77. minuti Atletico ipak postiže gol - nakon kornera Diego Costa u padu glavom šalje loptu u mrežu. I kada se očekivala pobjeda domaćina, u 90. minuti Lionel Messi je pronašao Francuza Dembela, koji  je prizemnim udarcem savladao Jana Oblaka.

VIDEO ----> Atletico Madrid - Barcelona 1:1

Real je ostao šesti na tabeli sa 20 bodova, četiri manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone, dok je Eibar sedmi sa 18 bodova.