PREMIERSHIP

Nogometaši Manchester Cityja i Chesleaja remizirali su rezultatom 1:1 u okviru 25. kola Premiershipa, čime su Građani napravili neočekivan kiks protiv posrnulog tima iz Londona.

Nakon što su stopostotne šanse propustili Jackson i Sterling, čije udarce je zaustacio Ederson, Chelsea je konačno poveo u 42. minuti.

Jackson je proigrao Sterlinga koji je iz blizine konačno matirao Edersona za 1:0.

U nastavku je City jalovo napadao, a šanse za Chelsea imali su Sterling i Chilwell. Ipak, Ederson je sjajno branio i spriječio je da Chelsea udvostruči vodstvo.

Ipak, u posljednjih 15-ak minuta domaći su izvršili veliki pritisak, a bolju igru krunisali su u 83. minuti kada je Rodri poravnao za konačnih 1:1.

Manchester City sada zaostaje četiri boda za Liverpoolom, a u narednom susretu igrat će protiv Bretnforda. Osim toga, Građani imaju i susret manje u odnosu na Redse.

Premier liga, 25. kolo:

Manchester City - Chelsea 1:1 (Rodri 83' / Sterling 42')

Burnley - Arsenal 0:5 (Odegaard 4', Saka 41' pen. 47', Trossard 66', Havertz 78')

Fulham - Aston Villa 1:2 (Muniz 63' / Watkins 23', 56')

Newcastle - Bournemouth 2:2 (Gordon 58' pen., Ritchie 90+2' / Solanke 51', Semenyo 69')

Nottingham Forest - West Ham 2:0 (Awoniyi 45+5', Hudson-Odoi 90+4')

Tottenham - Wolverhampton 1:2 (Kuluševski 46' / Joao Gomes 42', 63')

Brentford - Liverpool 1:4 (Toney 75' / Nunez 35', MacAllister 55', Salah 68', Gakpo 86')