LUDILO U FINIŠU MEČA

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su gostovanju Wolverhampton rezultatom 4:3 u 22. kolu engleske Premier lige, a prava drama odvijala se u sudijskoj nadokandi.

Manchester je bio bolji rival cijelu utammicu na Molineuxu, ali kako to već biva, uspjeli su sebi zakomplikovati život.

U 5. minuti poveli su preko Marcusa Rashforda, a Rasmus Hoejlund je u 22. minuti povisio na 2:0. Tračak nade domaćima iz sumnjivog penala vratio je Pablo Sarabia u 68. minuti, a samo sedam minuta kasnije Scott McTominay je vratio veliko vodstvo Manchesteru za 3:1.

Prava drama uslijedila je u finišu. Prvo je u 85. minuti Max Kilman smanjio na 3:2, a Pedro Neto izjednačio je u petoj minuti sudijske nadoknade.

I kada se činilo da će Crveni đavoli ostati bez pobjede, 18-godišnji Kobbie Mainoo nakon briljantnog gola donio je veliko slavlje gostima i pobjedu 4:3.

Manchester United u narednom kolu dočekuje West Ham, dok će Wolverhampton gostovati Chesleaju.