PREMIERSHIP

Nogometaši Manchester Cityja su u 20. kolu Premiershipa savladali ekipu Aston Ville rezultatom 2:0 i tako se vratili u borbu za vrh tabele.

Građane je u vodstvo doveo Rodri koji je pogodio u 14. minuti susreta i tako postavio rezultat prvog dijela da bi u nastavku trijumf aktuelnog prvaka potvrdio Alvarez u 61. minuti susreta.

Manchester City se s nova tri boda uključio u borbu za vrh tabele budući da se izjednačio sa Arsenalom na trećem mjestu sa po 40 bodova, dva manje od vodećih Liverpoola i Aston Ville.

Aston Villa je u izuzetno zanimljivoj utakmici pobijedila Burnley rezultatom 3:2 i došla na čelo tabele. Villa ima 42 osvojena boda koliko i Liverpool uz utakmicu manje. Strijelci za domaće su bili Bailey, Diaby i Douglas Luiz, koji je pogodio sa jedanaest metara, dok su za goste precizni bili Amdouni i Foster.

U preostale dvije utakmice Crystal Palace je na svom terenu pobijedio Brentford rezultatom 3:1 dok je Wolves savladao Everton rezultatom 3:0.

Rezultat i strijelci:

Manchester City - Sheffield United 2:0 (Rodri 14', Alvarez 61')

Aston Villa - Burnley 3:2 (Bailey 28', Diaby 42', Douglas Luiz (p) 90' / Amdouni 30', Foster 72')

Crystal Palace - Brentford 3:1 (Olise 14', 58', Eze 39' / Lewis-Potter 2')

Wolves - Everton 3:0 (Kilman 25', Cunha 53', Dawson 61')