OTKUD SE STVORILA?

Poprilično nevjerovatna scena dogodila se u jednom od derbija kola u Premier ligi između Tottenhama i Evertona, a razlog je to što su na terenu istovremeno bile dvije lopte.

Tottenham je danas savladao ekipu Evertona rezultatom 2:1. Golovi Richarlisona i Heung-Min Sona iz prvog poluvremena bili su dovoljno da Spursi upišu pobjedu, a gol utjehe za goste postigao je Andre Gomes u završnici.

No, rezultat je mogao biti drugačiji da se u prvom poluvremenu nije dogodila bizarna scena kakva se ne pamti. Everton je išao u kontranapad, bila je to obećavajuća situacija, ali se onda na terenu odnekud pojavila i druga lopta.

U šansi je bio Ukrajinac Vitalij Mikolenko koji je pokušao odbijenu loptu, onu "pravu" poslati u mrežu. No, zasmetala mu je druga lopta koja se pojavila na terenu i propala je sjajna šansa za Everton.

Mikolenko je gotovo istovremeno šutirao obje lopte, ali nijedna nije završila u golu. Menadžer Evertona Sean Dyche poludio je na arbitre i organzitore zbog ovih scena.

Situacija je postala viralna na društvenim mrežama, a britanski mediji opisali su je porukom: "Ne, ovo nije fotošop".