VELIKI PREOKRET

Nogometaši Real Madrida pobijedili su kao gosti Barcelonu rezultatom 2:1 i to nakon preokreta koji je u finišu susreta režirao nevjerovatni Jude Bellingham, a u historiju El Clasica na ovom susretu ušao je i Luka Modrić.

Barca je povela već u 7. minuti golom Ilkay Gündoğana i dominirala je igrom većim dijelom susreta, ali kako to biva ove sezone na scenu je stupio Jude Bellingham.

U 68. minuti Englez je stigao do jedne lopte i onda maestralnim udarcem sa preko 20 metara savladao Ter Stegena za 1:1.

I kada su mnogi očekivali kraj susreta na scenu je ponovo stupio engleski Bellingham koji je postigao i drugi gol u 92. minuti i donio velika tri boda Kraljevima.

S druge strane, kapiten hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić ušao je u historiju El Clasicu. Modrić je kao rezerva ušao u igru u 63. minuti, te je tako postao najstariji igrač u historiji El Clasica.

S punih 38 godina i 47 dana zaigrao je najveći derbi na svijetu, a također je postao rekoder po broju nastupa u okršajima Barcelone i Reala. Modriću je ovo bila 32. utakmica protiv najljućeg rivala.

Real Madrid nakon 11 odigranih kola ima četiri boda više od Barcelone i vodeći je na tabeli.