Kvalifikacije za EURO

Fudbaleri Albanije iznenadili su Poljsku u Tirani i slavili rezultatom 2:0 u duelu petog kola grupe E kvalifikacija za EURO.

Albanci su preuzeli prvo mjesto u grupi i sada imaju 10 bodova, dva više od drugoplasirane Češke, koja ima i meč manje. Osam bodova ima i Moldavija iz pet utakmica, Poljska je ostala na četiri boda, a Farski Otoci imaju bod na kontu.

Albaniju su do velikog trijumfa odveli Asani golom u 37. i Daku pogotkom u 62. minuti.

Standings provided by Sofascore
Srbija je hat-trickom Aleksandra Mitrovića u razmaku od 21. do 43. minute slavila protiv Litvanije sa 3:1 i vratila se na drugu poziciju u grupi G sa 10 bodova na kontu. Isti broj bodova ima i Mađarska, koja je u ovom kolu bila slobodna i ima meč manje od Srbije. Na trećem mjestu je Crna Gora sa osam bodova. Crnogorci su sinoć u Podgorici rezultatom 2:1 savladali Bugarsku.

Prava ludnica je u grupi H gdje se za prve dvije pozicije bore četiri ekipe.

Slovenija je poslije pobjede nad San Marinom rezultatom 4:0 došla do 13. boda, koliko ima i Danska koja je slavila kod Finske 1:0. Po bod manje imaju Finska i Kazahstan, dok su Sjeverna Irska sa tri boda i San Marino koji je bez bodova faktički ispali iz utrke.

U grupi B Nizozemska je u Dublinu preokretom savladala Irsku rezultatom 2:1.

Lider ove grupe je Francuska sa 15 bodova, Nizozemska i Grčka imaju po devet, Irska tri, a Gibraltar je bez bodova.