KONFERENCIJSKA LIGA

Kosovski fudbalski klub Dukagjini pobijedio je gibraltarsku Europu s 2:1 u prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige

Onaj ko prođe dalje, u drugom će pretkolu odmjeriti snage s Rijekom iz Hrvatske koja će biti domaćin u prvom dvoboju 27. jula.

Nakon prvog susreta, bliže dolasku na Kvarner su Kosovari koji su taj pogodak viška stekli u 96. minuti. No, krenimo redom.

Na isteku pola sata igre Dukagjini je poveo, strijelac je bio Bujar Shabani. U posljednjim sekundama prvog poluvremena, u šestoj minuti nadoknade, gosti iz Gibraltara su izjednačili preko Jesusa Poze.

Šesta minuta sučevog dodatka bila je sretna za goste u prvom, ali nesretna u drugom poluvremenu. Za pobjedu Dukagjinija zabio je Iljasa Zulfiji u 96. minuti.

Utakmica je potrajala preko 100 minuta, na kraju je jedan igrač Dukagjinija i pocrvenio, ali golova više nije bilo.

Uzvrat je za tjedan dana, u četvrtak 20. jula.