POTPUNO JE PODBACIO

Nogometaši Manchester Uniteda jučer su na svom Old Traffordu odigrali prvu utakmicu u sklopu priprema za narednu sezonu u kojoj su sa 2:0 savladali Leeds.

Svoje prve minute u dresu Crvenih đavola odigrao je i novopečeni nogometaš ovog tima Mason Mount.
Njemu je na dresu pripao kultni broj sedam, a ako je suditi prema prvom nastupu prognoze nisu obećavajuće.

On je kao i svi ostali nogometaši koji su počeli utakmicu zamijenjen nakon prvih 45 minuta, a za to vrijeme nije pokazao mnogo.

Na društvenim mrežama pojavili su se njegovi highlightsi sa jučerašnje utakmice na kojem su sabrani svi loši potezi koje je prezentovao.

"Da li je ovo uopšte profi nogometaš? Ja ne bi rekao", "David Beckham sa Ali Expressa", "Dobro nam ga je Chelsea prodao", bili su samo neki od navijača najtrofejnijeg engleskog kluba koji je do pobjede došao golovima rezervi Emerina i Hugilla.

Podsjetimo, Mount je na Old Trafford stigao iz redova Chelseaja u transferu vrijednom čak 70 miliona eura.

Mount je potpisao ugovor do ljeta 2028. godine, s opcijom produženja saradnje na još jednu sezonu.

Ofanzivni vezni igrač je za Chelsea odigrao 195 utakmica u kojima je upisao 33 gola i 37 asistencija, a u dresu Engleske je u 36 nastupa postigao 5 pogodaka.