EVROPSKA LIGA

Napoli, koji je proteklih godina često igrao grupnu fazu Lige prvaka, nije uspio izboriti mjesto u osmini finala Evropske lige, a italijanski sastav eliminisala je Granada kojoj je i poraz od 2:1 bio dovoljan za plasman u naredni krug.

Napoli nije mogao zamisliti bolji početak nakon što je već i trećoj minuti poveo protiv Granda, koja je u prvom susretu trijumfovala s 2:0.

Ipak, vodstvo domaćina nakon gola Zielinskog anulirao je pogodak Montora u 25. minuti, koji je itekako zakomplikovao situaciju timu sa juga Italije.

Napolija su u nastavku bila neophodna tri gola, no uspjeli su postići samo jedan, i to preko Ruiza u 59. minuti susreta.

Sudbinu Napolija uspio je izbjeći Arsenal, koji je zahvaljujući golu Aubameyanga iz 87. minute meča savladao Benficu s 3:2 na stadionu Olympiakosa u Pireju.

Baš kao i u prvom meču šesnaestine finala Evropske lige, uzvratni duel Rangersa i Antwerpena bio je jako zanimljiv.

Ipak, kao i u duelu prije sedam dana pobjedu je odnijela ekipa Stevena Gerrarda koja je slavila s 5:2.

Ekipi Villarreala, koja je prošlog četvrtka s 2:0 porazila Salzburg, večeras pobjeda od 2:1 bila i više nego dovoljna da se plasira u osminu finala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

U osmini finala Evropske lige igrat će i norveški Molde koji je večeras 2:0 savladao Hoffenheim.