ŠOKANTAN PREOKRET NA OLIMPICU

Stara dama je imala vodstvo, ali u pravi čas he Lazio izjednačio, a onda uspio i preokrenuti.

U derbiju 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je kao domaćin u Rimu nanio prvi ovosezonski poraz prvaku Juventusu svladavši ga sa 3:1 (1:1).

Gosti iz Torina poveli su golom Cristiana Ronalda (25) nakon odlične asistencije Betancourta, no Lazio je uspio poravnati preko Luiza Felipea (45+1) neposredno prije odlaska na odmor.

U nastavku je Juventus prvo ostao s igračem manje jer je zbog grubog prekršaja u 70. minuti isključen Cuadrado, a Lazio je brojčanu prednost iskoristio kada je Sergej Milinković-Savić (74) nakon sjajnog proigravanja Luisa Alberta pogodio za 2:1.

Imao je domaći sastav vrlo brzo veliku priliku i za 3:1, no udarac Cire Immobilea s bijele tačke u 79. minuti obranio je Wojciech Szczesny.

Ipak, Lazio je u posljednjoj, petoj minuti sudijske nadoknade iz protivnapada stigao do trećeg gola kojega je postigao Felipe Caicedo.

Juventus je ostao drugi sa 36 bodova, dva manje od Intera koji je u petak igrao 0:0 s Interom, dok je treći Lazio stigao na 33 boda.