JE LI OVO KIKS SEZONE

U posljednjem od tri nedjeljna derbija u engleskom prvenstvu, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Everton sa 1-0 postigavši pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je do pobjede protiv najomraženijeg suparnika stigao na nevjerojatan način u šestoj minuti utakmice nakon poklona gostujućeg vratara Jordana Pickforda.

Kada se već činilo kako će već treći uzastopni Merseyside derbi završiti bez pobjednika, prvi golman engleske reprezentacije je napravio ‘glupost sezone’.

Pogrešno je procijenio putanju jedne ‘svijeće’ i umjesto da je lagano izbaci izvan terena, Pickford je pustio loptu koja je pogodila stativu, te se odbila do Origija koji je lagano poentirao izazvavši euforiju na stadionu.

Liverpool je ovom utakmicom produžio niz bez poraza od Evertona u ligaškim okršajima na čak 16 utakmica, smanjivši zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na dva boda.