Čas fudbala

Veliki derbi se danas igrao u Primeri, a na Vicente Calderonu, domaći Atletico Madrid je dočekao velike gradske rivale, ekipu Real Madrida.

Na kraju su Jorgandžije pregazile Kraljevski klub, bilo je 4:0, a zanimljivo je da Atletico još ove sezone nije poražen od Reala, a igrali su ukupno pet  susreta.
U uzavreloj atmosferi, domaći nogometaši sui poveli već u 14. minuti kada je na asistenciju Mandžukića, pogodio Tiago.
Svega četiri minute kasnije bilo je 2:0. Prekrasan gol je nakon asistencije Siqueire postigao Niguez. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu izabranici Diega Simeonea su još zaigrali jače, bolju igru su krunisali sa još dva gola.
Prvo je Griezman pogodio u 67. minuti za 3:0, da bi konačan rezultat u 89. minuti postavio Mandžukić, nakon asistencije Torresa.