Kakav volej

Milan Badelj je u posljednjim minutama ljetnog prijelaznog roka prešao iz HSV-a u redove Fiorentine za četiri miliona eura i očito se jako dobro snašao jer je u svom debiju zabio prekrasan pogodak udarcem iz voleja.

Igrao je od samog početka susreta, a u sedmoj je minuti, nakon što se lopta odbila od živog zida, iz voleja s otprilike 20 metara fantastično zabio u škarice. Nažalost po njega, iako je donio vodstvo svojoj ekipi, domaćin Lugano do kraja utakmice je preokrenuo rezultat i slavio sa 2:1. Ako tako nastavi, povratak u reprezentaciju mu je zagarantiran.
Treba spomenuti da je priliku u drugom poluvremenu dobio i 19-godišnji Ricardo Bagadur, koji je ovog ljeta stigao iz Rijeke za pola miliona eura. (Agencija VLM)