U direktnoj bici za naslov

U posljednjem kolu (38) španske Primere lige Barcelona i Atletico Madrid vodili su direktnu bitku za naslov prvaka Španije.

Atletico Madrid je prvak Španije! Remijem (1:1) sa Barcelonom sinoć na Nou Campu, Jorgandžije su postale prvaci Španije.
Za Atletico je počelo katastrofalno loše.
Međutim, ne zbog golova Barcelone, već povreda svojih glavnih igrača.
Trener Atletico Madrida Diego Simeone bio je prisiljen iz igre izvaditi nakon samo 20 minuta utakmice Diega Costu i Ardu Turana.
Alexis Sanchez je u 33. minuti sjajnim golom doveo Barcelonu u prednost, a Nou Camp je proključao.
Međutim, Barca nije igrala dobro. Nisu stvarili dovoljno prilika pred golom Thibauta Courtoisa, a to im se u nastavku osvetilo.
Već u četvrtoj minuti drugog poluvremena, Diego Godin je glavom pogodio mrežu Pinta i izjednačio na 1:1.
Do kraja susreta Barcelona nije našla lijek i način da probije odbranu Atletica, pa je titula otišla put Vicente Calderona.