Pogledajte majstoriju

Iako su domaći poveli u 11. minuti, fenomenalnim golom Barkleya, Aguero u 22. i Edin Džeko lijepim pogotkom glavom u 43. minuti kreirali su preokret do isteka prvih 45. minuta.

Manchester City je pobjedom na gostovanju protiv Evertona 2:3, napravio vjerovatno ključni korak ka osvajanju naslova prvaka.
Iako su domaći poveli u 11. minuti fenomenalnim golom Barkleya, Aguero u 22. i Edin Džeko lijepim pogotkom glavom u 43. minuti kreirali su preokret do isteka prvih 45. minuta.
Bh Dijamant je i na otvaranju drugog dijela igre u 48. minuti, nakon proigravanja Nasrija, postigao svoj 14. ligaški gol i činilo se da je sve gotovo. Karamele se međutim nisu predavle, pa je nakon gola Lukakaua u 65. minuti, uslijedio uzbudljiv finiš u kojem su gosti ipak sačuvali prednost i sada su na korak do titule.
Edin Džeko je pored dva gola, u samom finišu dobio i žuti karton.