Kup kralja

Argentinski nogometni majstor Lionel Messi vratio se ove srijede na terene nakon skoro dva mjeseca pauze uzrokovane povredom.

Podsjetimo da se godinama najbolji svjetski nogometaš povrijedio 10. novembra prošle godine na utakmici protiv Betisa, no za navijače Barcelone je najbitnije da opet igra i da zabija pogotke.
U prvom meču osmine finala španskog Kupa kralja Barcelona je na svom Camp Nou pobijedila Getafe 4-0, a Messi je majstorski, u 90. i 92. minuti, postigao dva pogotka za konačnu visoku pobjedu 4-0 koja već sada garantira proboj među osam najboljih.
Inače, Messi je u igru ušao u 64. minuti, a dotad je glavni čovjek na terenu bio Cesc Fabregas koji je postigao uvodna dva pogotka za katalonsku ekipu.
Racing Santander i Almeria su, pak, remizirali 1-1, s tim da su gosti zadnjih deset minuta branili remi budući su igrali s čovjekom manje.