Serie A

Derbi 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva odigran je u srijedu u Firenzi, gdje je gostujući Napoli s 2:1 pobijedio Fiorentinu u susretu s dva crvena kartona.

Napoli je poveo preko Josea Callejona u 12. minuti, u 28. izjednačio je Giuseppe Rossi pogotkom s bijele točke, a konačnih 2:1 za Napoli postavio je Mertens u 36. minuti. U nastavku susreta Fiorentini igrači u tri su navrata tražili jedanaesterac, a u sve tri situacije dobili su žute kartone. U sudijskoj nadoknadi drugi žuti i isključene zbog simuliranja zaradio je Juan Guillermo Cuadrado.
Deset minuta ranije Napoli je ostao s deset igrača na terenu nakon što je drugi žuti dobio Christian Maggio. U drugom sinoćnjem derbiju Milan i Lazio podijelili su bodove odigravši 1:1. Domaćin je poveo u 54. minuti golom Kake, a izjednačio je u 72. minuti Michael Ciani.
Aktualni prvak Juventus bez većih je problema s uvjerljivih 4:0 pobijedio Cataniju. Na vrhu tabele Serie A s maksimalnih 27 bodova nalazi se Roma, koja posljednji susret 10. kola igra večeras protiv Chieva. Napoli i Juventus imaju po 25 bodova, a Inter i Hellas Verona po 19.
Rezultati 10. kola:
Milan - Lazio 1:1 (Kaka 55 / Ciani 72)
Cagliari - Bologna 0:3 (Garics 27, kone 59, Pazienza 61)
Fiorentina - Napoli 1:2 (Rossi 28-11m / Callejon 12, Mertens 37)
Genoa - Parma 1:0 (Gilardino 58)
Juventus - Catania 4:0 (Vidal 27, Pirlo 35, Tevez 65, Bonucci 71)
Livorno - Torino 3:3 (Paulinho 25, Greco 34, Emerson 63 / Immobile 4, Glik 8, Cerci 87-11m)
Sassuolo - Udinese 1:2 (Zaza 25 / Di Natale 18-11m, Muriel 57)
Verona - Sampdoria 2:0 (Taleb 51, Toni 78)
Atalanta - Inter 1:1 (Denis 25 / Alvarez 16) - utorak