Pogledajte: Bayern na koljenima

Borussija Dortmund pokazala je zube Pepu Guardioli i Bayernu, te je sa pobjedom od 4:2 osvojila Superkup Njemačke.
Već u šestoj minuti najbolji igrač Borussije Dortmund, čudesni Marco Reus, poslao je poruku Bayernu šta ih čeka u ovoj utakmici.
Reus je pogodio mrežu golmana Starkea, nakon što je rezervni čuvar mreže Bayerna Starke napravio svoju prvu veliku grešku u ovom susretu.
Dortmund je i nakon gola bio opasniji po gol Bayerna, na kojem je stajao izuzetno nesigurni Starke, ali golova do kraja prvog dijela nije bilo.
Najbolji igrač Bayerna večeras, Holanđanin Arjen Robben u 54. minuti je uspio izjednačiti na 1:1.
Međutim, samo dvije minute kasnije, Dortmund je vratio prednost na svoju stranu.
Sjajni Ilkay Gundogan je ubacio loptu u kazneni prostor Bavaraca, a večeras očajni veteran Daniel van Buyten glavom je pogodio svoju mrežu.
Bavarci se nisu ni snašli, a bilo je 3:1. U 57. minuti Turčin Gundogan promiješao je odbranu Bayerna i pogodio za 3:1.
Robben je uspio svojim drugim golom u 64. minuti smanjiti na 2:3 i spektakularna utakmica dobila je svoj peti pogodak.
Dortmund je zapečatio pobjedu u 86. minuti. Nakon sjajne kontre, Aubemeyang je pokazao svu svoju nesebičnost, te je uposlio Reusa, koji svojim drugim golom nanosi Bayernu težak poraz i to u prvoj službenoj utakmici Pepa Guardiole na klupi Bayerna.