Kup konfederacija

Golove za Brazil u meču sa aktuelnim evropskim i svetskim prvakom su postigli Fred u drugom i 48. i Neimar u 44. minutu.

Fudbaleri Brazila ubjedljivo su savladali Španiju (3:0) u finalu Kupa Konfederacija, čiji su bili domaćini i koji su osvojili četvrti put u historiji.

Pred punim tribinama Marakane domaćin je u prvom dijelu bio bolji tim, a rezultat je mogao da bude i drugačiji. Prilike za ekipu selektora Luisa Felipea Scolarija imali su pre svih Oskar i Paulino, a najbolju  priliku za Špance, koji na dva uzastopna meča nisu postigli gol nije iskoristio Pedro, pet minuta prije kraja prvog dela.

U 53. minutu Serhio Ramos nije iskoristio jedanaesterac za Španiju, a nešto kasnije Pique je poslije starta nad Fredom dobio crveni karton.