PRAVO U METU

Barcelona je sinoć pobijedila PSG u Parizu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 3:2, a velike zasluge za ovaj uspjeh idu treneru Katalonaca Xaviju.

Prvo poluvrijeme bilo je odlično po Barcelonu koja je taktički odigrala zrelo. Neutralisala je napade PSG-a, a na kraju iskoristila svoje šanse pogotkom Raphinhe.

Međutim, za samo šest minuta igre u nastavku meča PSG je napravio veliki preokret golovima Dembelea i Vitinhe.

I kada su mnogi očekivali da se Barcelona više neće moći vratiti, uslijedile su sjajne trenerske odluke Xavija koje su krenule u 61. minuti izmjenama u kojima su iz igre izašli Yamal i Roberto, a ušli Joao Felix i Pedri.

Upravo je Pedri minutu kasnije briljantno asistirao sinoć raspoloženom Raphinhi za novo izjednačenje na utakmici (2:2).

Međutim, tu se Barcelona nije zaustavila. Xavi u 75. minuti pravi novu dvostruku izmjenu. Izašli su De Jong i Raphinha, a ušli su Christensen i Torres. Po dobro oprobanom receptu sada se proslavio Christensten koji dvije minute kasnije pogađa za konačnih 3:2 za Barcelonu.

Xavi je definitivno položio ispit, a novi izazov imat će već u utorak kada se igra revanš ovih ekipa u Barceloni.