ŠOK ZA BAVARCE

Nogometaši Bayerna iz Minhena doživjeli su novi šokantan poraz u Bundesligi, pošto ih je u 28. kolu nadigrala ekipa Heidenheima slavivši sa 3:2.

Do pobjede je Heidenheim stigao nakon potpuno nevjerovatnog preokreta, pošto je Bayern u prvom poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Harryja Kanea i Sergea Gnabryja.

U drugom dijelu meča Heidenheim stiže do ekspresnog poravnanja golovima Kevina Sesse u 50. i Tima Kleindiensta u 51. minuti.

Potpuni preokret svojim drugim golom na meču donosi Kleindienst u 79. minuti, kada je postavio konačnih 3:2.

Pošto je Bayer Leverkusen u gostima golom Floriana Wirtza s 1:0 savladao Union Berlin, sada prednost Apotekara na vrhu tabele nad Bayernom iznosi čak 16 bodova.

S obzirom da je do kraja sezone ostalo šest kola, moguće je da Bayer već u narednom kolu osigura titulu i podigne trofej prvaka Njemačke.

Za to mu je potrebna pobjeda protiv Werdera na domaćem terenu Bay Arene, a ta utakmica se igra u narednu nedjelju od 17:30 sati.