POKAZAO MU I PALAC GORE

Nevjerovatnom utakmicom Newcastlea i West Hama otvoreno je 30. kolo engleskog Premiershipa, domaćin je stavio nakon nestvarnog preokreta sa 4:3, a meč je obilježila i jedna zanimljiva situacija iz prvog poluvremena.

Tada je u desetoj minuti sudijske nadoknade Mohamed Kudus postigao gol za preokret West Hama i vodstvo od 2:1, ali mu je potom proslavu gola pokvario dječak koji je zadužen za dohvaćanje lopti.

Naime, Kudus je gol želio proslaviti tako što bi sjeo na stolicu na kojoj sjedi dječak, ali on je to kategorički odbio i tako je "ohladio" skupo plaćenu zvijezdu Čekićara.

Kudus je u West Ham stigao u 43 miliona eura vrijednom transferu iz Ajaxa ljeta 2023. godine, a ove sezone igra zaista fantastično.

Na ukupno 25 utakmica u Premiershipu je postigao 7 golova i upisao 5 asistencija, ali njegov današnji pogodak za preokret bio je nedovoljan da ekipa dođe do pobjede.

Naime, Newcastle je postigao tri gola u finišu meča preko Isaka i Barnesa, koji je pogodio dva puta, te je slavio 4:3.

Nakon ove utakmice odigrano ih je još pet u ovoj rundi Premiership, a rezultate i strijelce pogledajte ispod.

Rezultat i strijelci:

Newcastle - West Ham 4:3 (Isak 6'p, 77'p, Barnes 83', 90' / Antonio 21', Kudus 45+10', Bowen 48')

Bournemouth - Everton 2:1 (Solanke 64', Coleman 90+1'ag / Beto 87')

Sheffield United - Fulham 3:3 (Brereton Diaz 58', 69', McBurnie 68' / Palhinha 62', De Cordova Reid 85', Muniz 90+3')

Chelsea - Burnley 2:2 (Palmer 44', 78' / Cullen 47', O'Shea 81')

Tottenham - Luton 2:1 (Kabore 51' ag, Son 86' / Chong 3')

Nottingham Forest - Crystal Palace 1:1 (Wood 61' / Mateta 11')