Kontraverzna odluka

Arsenal i West Ham su igrali londonski derbi, gosti su slavili sa 2:0, a meč je obilježio jedan od najkontraverznijih golova ove sezone u Engleskoj.

Gosti su poveli u 13. minuti, strijelac je bio Tomas Soucek, ali je sporno bilo dodavanje Jarroda Bowena.

Engleski napadač je asistirao kada je loptu bila na samoj gol-liniji, a sudija Michael Oliver je priznao gol.

Zatim je dobio poziv VAR sobe koja nije bila sigurna je li lopta prešla liniju prije nego je bila upućena u peterac Arsenala (pogledajte ovdje). Provjera je trajala četiri minute, a Oliver je ostao pri svojoj odluci.

Trijumf West Hama potvrdio je Mavropanos u 55. minuti. Čekićari su mogli i do uvjerljvijeg trijumfa, ali su u 95. minuti promašili penal.