SPEKTAKULARAN GOL

Nogometaši Barcelone u ranijem večerašnjem terminu savladali su Šahtar rezultatom 2:1 u trećem kolu Lige prvaka, a posebno se istakao pogodak mladog Fermina Lopeza iz 36. minute.

Barcelona je nakon tri kola suvereni lider na tabeli grupe H s devet maksimalnih bodova. Teže od očekivanog Katalonci su danas savladali Šahtar rezultatom 2:1, ali je najbitnije da su upisana nova tri boda.

No, utakmica će ostati upamćena po nevjerovatnom pogotku mladog igrača domaćeg tima. Riječ je o 20-godišnjem Ferminu Lopezu, koji je postigao drugi gol za vodstvo rezultatom 2:0.

Igrao se 36. minut utakmice kada se Lopez namjestio na desnu nogu i onda ispalio pravi "projektil" koji se od stative odbio u mrežu Ukrajinaca.
Gol pogledajte ovdje.

Barcelona je naknadno objavila da je pogodak postignut nakon udarca u kojem je izmjerena brzina od 230 kilometara na sat. Zaista, impresivan podvig mladog nogometaša.