LA LIGA

Nogometaši Mallorce i Barcelone remizirali su rezultatom 2:2 u okviru sedmog kola španske La Lige.

Mallorca je povela već u 8. minuti kada je nakon greške Ter Stegena iskusni Muriqi pogodio za 1:0. Barca je u finišu poluvremena uspjela da poravna lijepim golom Raphinhe u 41. minuti, ali u sudijskoj nadoknadi doživjeli su novi šok.

U trećoj minuti nadoknade prvog dijela Abdon Prats je pogodio za nvo vodstvo Mallorce 2:1.

Barca je napadala u nastavku, ali sve što je uspjela je da izjednači u 75. minuti golom Fermina za 2:2. Nakon ovog kiksa Katalonaca, priliku da preuzme vrh ima Real Madrid koji dočekuje Las Palmas.

Barcelona će u narednom kolu dočekati Sevillu, dok Mallorce gostuje Rayo Vallecanu.