SERIJA A

Nogometaši Sassuola savladali su Juventus rezultatom 4:2 u susretu 5. kola italijanske Serije A, a susret su obilježile kardinalne greške odbrane gostiju.

Domaći su poveli već u 12. minuti kada je Laurinete šutirao, a Szczesny katatsrofalno reagovao i lopta je završila u mreži.

Ipak, Juve je poravnao u 21. minuti autogolom Vine, ali Berardi je sjajnim golom u 41. minuti vratio prednost Sassuolu za 2:1 nakon prvog poluvremena.

Juventus je bio nemoćan u nastavku, ali je preko Chiese uz dosta sreće stigao do poravnanja u 78. minuti. I kada se očekivao još jači pritisak Bianconere, finiš je donio još dva gola Sassuola.

Prvo je Pinamonti u 82. minuti iskoristio novi poklon odbrane i golmana Szczesnog, da bi u 95. minuti Gatti postigao nevjerovatan autogol, kakav se zaista rijetko viđa za konačnih 4:2.

Rezultat i strijelci:

Sassuolo - Juventus 4:2 (Laurinete 12', Berardi 41', Pinamonti 82', Gatti 90+5' a.g. / Vina a.g. 21', Chiesa 78')