KATASTROFA

Inter je u četvrtom kolu Serie A razmontirao gradskog rivala Milana s 5:1 i ostao jedina ekipa sa stopostotnim učinkom u italijanskom prvenstvu.

Inter je poveo golom Henrika Mhitarjana u petoj minuti na asistenciju Federica Dimarca.

U 38. minuti Marcus Thuram zabija sjajan gol nakon dodavanja Denzela Dumfriesa.

Milan se vraća u 57. minuti preko svog najboljeg igrača Rafaela Leaa, kojem je asistirao Olivier Giroud.

Nakon toga Inter kreće još jače. Mhitarjan zabija svoj drugi gol u 69. minuti na asistenciju Lautara Martineza, a Hakan Calhanoglu podiže rezultat na 4:1 golom iz penala deset minuta kasnije.

Konačnih 5:1 postavio je Davide Frattesi, koji koristi asistenciju sjajnog Armenca Mhitarjana golom u 93. minuti.

Inter je tako, vjerovali ili ne, peti put ove godine pobijedio gradskog rivala. Prvi pu u istoriji su napravili takav niz. Slavili su nerazuri u Superkupu (3:0), u proljetnom dijelu Serije A prošle sezone (1:0), zatim dva puta u Ligi prvaka (2:0 i 1:0).

Posljendji put Inter je Milanu zabio pet golova prije 49 godina.

Inter u sljedećem kolu gostuje kod Empolija, a Milan je domaćin Veroni. Inter je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu, a Milanu je ovo bio prvi poraz u novoj sezoni i sada zaostaje tri boda za gradskim rivalom.