Prva utakmica plejofa

Fudbalski klub Balkani iz Suve Reke savladao je sinoć u Prištini bjeloruski tim Bate Borisov sa 4:1 i tako načinio ogroman korak ka plasmanu u UEFA Ligu konferencija.

Suvorečani su kao domaćini na stadionu "Fadil Vokrri" u Prištini u prvoj utakmici plejofa Lige konferencija pobjedili sa 4:1 i tako stekli ogromnu prednost pred revanš koji će biti odigran u Mađarskoj u Mezkovešdu, gdje će ih Bate Borisov dočekati 31. avgusta.

Balkani je do pobjede stigao nakon preokreta, jer je bjeloruski tim poveo već u 10. minutu golom Denisa Lapteva. Nakon toga tim iz Suve Reke zaigrao je angažovanije i golovima Bajrama Jashanice u 31, Blearta Tolaja u 58. i 66. i Armenda Thaçija u 89. minutu, stigao do zavidna tri gola prednosti pred uzvratnu utakmicu.

To je bila peta uzastopna pobjeda Balkanija u kvalifikacijama za UEFA Ligu Konferencija.

Izvor: Kosovo Online