Kup Škotske

Fudbaleri Rangersa izborili su plasman u četvrtfinale škotskog kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili Partick Thistle 3:2, a susret su obilježile lude scene.

Gosti su bili blizu senzacije. Poveli su sa 1:0, imali su i dobru priliku kod rezultata 2:2, ali Rangers je četiri minute prije kraja zabio za pobjedu.

U 71. minuti kod rezultata 1:1 fudbaler Rangersa Malik Tillman na nesportski način je presjekao loptu koju su gosti željeli vratiti domaćima na njihovu polovinu i postigao je pogodak za vodstvo Rangersa.

Uslijedio je žestok obračun igrača pred golom zbog nepoštivanja fair-playa, a situacija se smirila tek kada je trener Rangersa naredio svojim igračima da puste gol.

Igrači Patricka su u narednom napadu bez većih problema ušetali u gol Rangersa i tako je došlo do rezultata 2:2.

Četiri minute kasnije Rangersi dolaze do pobjede.