Premiership

Ekipa Liverpoola pobijedila je West Ham u zaostalom meču 18. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0 čime su prednost u odnosu na drugoplasirani Manchester City povećali na 19 bodova.

Liverpool je od prve minute kontrolisao igru, a do vodstva stižu u 35. minuti kada je Diop srušio Origija u kaznenom prostoru West Hama. Sudija Moss je bez previše razmišljanja pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Mohamed Salah koji pogađa za 0:1.
To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a pitanje pobjednika odlučeno je u 52. minuti kada asistenciju Salaha u pogodak pretvara Oxlade-Chamberlain za, na kraju će se ispostaviti, konačnih 2:0.
Pobjedom protiv West Hama Liverpool je povećao prednost u odnosu na Manchester City na 19 bodova i gledajući iz ove perspektive, samo čudo može zaustaviti ekipu Jurgena Kloppa da ove godine osvoji titulu prvaka Engleske.
Redsi naredni meč igraju protiv protiv Southamptona na svom Anfieldu.