LIGA NACIJA

Nogometna reprezentacija Portugala izborila je plasman u finale završnog turnira prvog izdanja Lige nacija nakon što je u srijedu u polufinalu u Portu pobijedila Švicarsku sa 3-1 uz tri gola Cristiana Ronalda.

Napadač talijanskog prvaka Juventusa doveo je Portugal u vodstvo u 25. minuti iz slobodnog udarca, a potom u samoj završnici susreta golovima u 88. i 90. minuti razriješio pitanje pobjednika.

Strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez (57-11m).

Portugal će u finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika dvoboja Holaandija – Engleska koji je na rasporedu u četvrtak u Guimaraesu.

Portugal je završni turnir izborio u grupi ispred Italije i Poljske, dok je Švicarska bila prva u grupi ispred Belgije i Islanda.

Inače, pobjednik Lige nacija dobit će10.5 miliona eura, drugo mjesto donosi 9 miliona eura, nagrada za treće mjesto je osam, a četvrto sedam miliona eura.