Zanimljiva utakmica

Košarkaši Grčke pobijedili su danas Češku rezultatom 84:77, ali nisu uspjeli da se kvalifikuju za četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Naime, Grčkoj je bila potrebna pobjeda od 12 poena razlike kako bi u eventualnom trouglu sa Česima i Brazilcima došli na prvo mjesto.
Češka i Grčka tako nakon ovog meča imaju tri pobjede i dva poraza, a toliko će imati i Brazil ukoliko od 14:30 sati očekivano izgubi od Amerike.
Česi bi mogli ostati bez četvrtfinala jedino ako tim koji predvodi hrvatski selektor Aco Petrović napravi senzaciju i pobijedi Amerikance.
Grčku je danas najviše poremetio Giannis Antetokounmpo koji je uz ispodprosječne partije u četvrtoj četvrtini dobio i petu ličnu grešku, nakon faula u napadu.
Jaromir Bohacik je bio najbolji češki igrač s 25 poena, Patrik Auda i Tomas Satoransky su dodali po 13, dok je Giannis za 23 minuta na parketu upisao 12 poena i devet skokova. Najefikasniji kod Grka bio je Nick Calathes s 27 poena.