Manchester United preokrenuo Wolfsburg, Zürich u gostima šokirao Milan, na Allianz Areni dvoboj Bayerna i Juventusa bez golova.

SKUPINA A

Bayern - Juventus 0-0

Bordeaux - Maccabi Haifa 1-0

Nogometno je mirna bila večer u skupini A nogometne Lige prvaka. Remijem Bayerna i Juventusa bez pogodaka i 1-0 pobjedom Bordeauxa protic Maccabija iz Haife okončane su utakmice drugoga kola. Sve do 82. minute susreta na Chaban-Delmas stadionu strijelci svih četiriju momčadi imali su posnu večer, a tada je Michäel Ciani pogodio mrežu Nira Davidovitcha. Dogodilo se to nakon ubacivanja iz kuta kojeg je izveo Gregory Sertic, potencijalni hrvatski reprezentativac, koji je na travnjak ušao umjesto Jaroslava Plašila jedanaest minuta prije ključnog kornera.Inače, utakmica je bila vrlo borbena, te je nudila više prilika za pogodak s obje strane. Domaćin je uputio 23 (pet u okvir) udaraca prema vratima izraelske momčadi, koja je odgovorila s 15 pokušaja (četiri u okvir).

Mnogo mirnije bilo je u Münchenu, gdje su Bayern i Juventus podijelili bodove odigravši 0-0, uz ukupno ubilježena po dva udarca u okvir protivničkog gola s obje strane. Nastup za bavarsku momčad upisao je hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić koji je na travnjak ušao u 44. minuti zamijenivši ozlijeđenog Arjena Robbena.Obje momčadi mogu imati razloga za zadovoljstvo, budući da niti nakon drugoga kola ne znaju za poraz. Ipak, torinskoj “staroj dami” ovo je već druga podjela bodova, dok je bavarski predstavnik pobjedi protiv Izraelaca iz prvoga kola, sada pridodao bod.

- Nismo pobijedili. Ne smije nam se svakog tjedna događati situacija nakon koje moramo govoriti: “Mogli smo pobijediti”. Za pobjede se moraju zabijati golovi, a mi smo večeras imali četiri stopostotne prilike. Tužno je što ih nismo iskoristili, ali ako ovako nastavimo samo je pitanje vremena kada ćemo proraditi – rekao je Van Gaal. - Rekao bih da me rezultat zadovoljava. Posebice uzevši u obzir našu igru u drugom poluvremenu. U prvom dijelu Bayern je bio bolji, pritiskao nas je i stvarao je prilike, ali nakon poluvremena nismo bili skoro uopće u opasnosti i na kraju smo došli i blizu pobjede – izjavio je Ferrara, koji je komentirao i igru povratnika u momčad nakon ozljede bedrenog mišića, Diega. - Diego je očito naš jako važan igrač, a trenutno on nije 100% spreman. Naša igra neosporno radi toga malo pati, ali uskoro će on biti opet onaj stari.

Ljestvica:

1. Bayern 2 1 1 0 3-0 4

2. Bordeaux 2 1 1 0 2-1 3

3. Juventus 2 0 2 0 1-1 2

4. Maccabi Haifa 2 0 0 2 0-4 0

SKUPINA B

Manchester United - Wolfsburg 2-1 (Giggs 57, Carrick 75/Džeko 54)

CSKA Moskva - Bešiktaš 2-1 (Džagojev 7, Krasić 61 / Dağ 90+2)

Nogometaši Manchester Uniteda nadoknadili su rezultatski manjak i slavili 2-1 pobjedu protiv Wolfsburga u utakmici 2. kola skupine B Lige prvaka. Wolfsburgovi nogometaši označili su susret na Old Traffordu ispitom karijere, a tako mu i pristupili. Dobro postavljeni na terenu i raspoloženi za igru ne samo da su držali nulu protiv engleskih prvaka i finalista prošlosezonskog izdanja elitnog klupskog natjecanja, već su u najmanju ruku bili i Manchesteru ravnopravna momčad na terenu, a na trenutke i dominantna u polju. A, potom su jednu od svojih akcija pretvorili u zlato. Igrala se 56. minuta utakmice kada je Makoto Hasebe uputio krasnu loptu s lijeve strane u šesnaesterac domaćina, gdje je najviši bio Edin Džeko, te ju glavom s nekih desetak metara oštrim udarcem proslijedio u nebranjeni dio mreže.

Šok koji su doživjeli igrači Manchestera u tom trenutku gotovo da je nemjerljiv s tugom koja je pogodila Wolfsburgove igrače samo tri minute kasnije. Ryan Giggs izveo je slobodan udarac za 1-1, precizno naciljan u gornji lijevi kut vratiju Diega Benaglija, međutim, odbivši se od živoga zida, točnije Christiana Gentnera, lopta je promijenila smjer i uhvatila čuvara mreže na krivoj nozi.Sudjelovao je Giggs i kod pobjedničkog gola za svoju momčad. U kombinaciji s Dimitrom Berbatovim (zamijenio Michaela Owena) zakomplicirao je situaciju pred golom njemačkih prvaka, a potom je lopta došla do Michaela Carricka koji odmjerenim udarcem s vrha kaznenog prostora pogađa za pobjedu u 78. minuti utakmice koja je “crvene vragove” promovirala u lidera skupine.

U prvoj utakmici 2. kola skupine B nogometne Lige prvaka moskovski CSKA svladao je sastav Beşiktaşa 2-1, te tako ubilježio prve bodove u ovosezonskom izdanju elitnog nogometnog klupskog natjecanja. Turski predstavnik je i nakon druge utakmice s nulom na bodovnom kontu.Po pogodak u svakom poluvremenu bio je recept kojim se poslužio domaćin, a oba su produkt solo-dionica strijelaca. Prvi je postigao Alan Džagojev u sedmoj minuti utakmice i to krasnim projektilom s više od dvadeset metara u suprotni gornji kut vratara Rüştüa Reçbera. Dugogodišnji vratar turske izabrane vrste kapitulirao je i u 61. minuti nakon što je Miloš Krasić s lijeve strane probio obranu i ušao u šesnaesterac te prizemnom loptom povisio na 2-0. Konačnih 2-1 u drugoj minuti sudačkog produžetka utakmice postigao je Ekrem Dağ.

Milan - Zürich 0-1 (Tihinen 10)

Real Madrid – Marseille 3-0 (Ronaldo 58, 64, Kaka 61-11m)

Nogometaši Züricha priredili su svakako najveće iznenađenje 2. kola Lige prvaka. Naime u skupini C aktualni je švicarski prvak pobijedio Milan na San Siru s minimalnih 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je finski branič Züricha Hannu Tihinen u 10. minuti. Ubacio je Milan Gajić iz kornera, nesmotrena obrana Milana ostavila je Tihinena samoga u sredini, a ovaj je lijepo, petom s ruba peterca poslao loptu u donji desni kut i zatresao mrežu Marca Storarija.

“Rossoneri” su od trenutka kada su primili gol, preuzeli kontrolu igre u svoje noge, imali više loptu u svom posjedu i pritiskali gol Züricha, ali bili su to pokušaji koje je švicarska momčad lakoćom branila. Ipak, valja reći da Milan na kraju i nije imao sreće budući je u posljednjih nekoliko minuta pogodio okvir gola u nekoliko navrata. Tako je udarac Massima Ambrosinija u 88. minuti zaustavila vratnica, kao i onaj Gianluce Zambrotte u šestoj minuti sudačke nadoknade.Nakon posljednjeg sučevog zvižduka “rossoneri” su ispraćeni zvižducima polupraznih tribina.

- Primili smo pogodak u ranoj fazi utakmice od momčadi koja je bila koncentrirana na obranu tijekom svih 90 minuta. Propustili smo zagospodariti situacijom. Možemo mi pričati o lošoj sreći ili ičemu drugome, ali činjenica je da nismo imali ideje u igri od samoga početka i da je to sve nalikovalo na mučenje - iskren je bio Leonardo. - Sve mi to nalikuje na lančanu reakciju, ponekad sve ide u pozitivnom smjeru, ovaj puta smo mi u negativnoj seriji. Moramo se opustiti, smiriti i ujediniti. Ne smijemo primati pogotke u tako ranim fazama utakmice jer oni usmjeravaju cijeli susret. Izlaz vidim u smirenosti, napornom radu i shvaćanju da i nas jednom mora krenuti - dodao je Leonardo kojeg mnogi već vide na izlaznim vratima.

- Ponovno bih se upustio u sve ovo, ne brinem se ja zbog sebe - zaključio je trener momčadi koja u Ligi prvaka bilježi omjer od pobjede i poraza, a u talijanskoj Seriji A od po dva slavlja, dva remija i dva gubitka bodova.

U drugoj utakmici skupine C Real Madrid je s lakoćom došao do pobjede nad Marseilleom na Santiago Bernabeu. Slavio je “kraljevski klub” u režiji Cristiana Ronalda 3-0 pobjedu, a Portugalac je bio inspiriran čemu svjedoče i dva postignuta gola i izboreni jedanaesterac. Do poluvremena su mreže mirovale, a onda Ronaldo u 58. minuti na asistenciju Pepea pogađa za 1-0 smireno ispod vratara Mandande. Ronaldo je šest minuta potom izborio i jedanaesterac nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Souleymane Diawara, koji je zbog tog starta zaradio isključenje. Precizan s bijele točke bio je Kaka. Ronaldo je svoju sjajnu večer okončao i golom u 64. minuti nakon malonogometne akcije u kojoj je on bio egzekutor, a Karim Benzema asistent. Bio je to Portugalčev četvrti ovosezonski gol u Ligi prvaka.

- Prvih sat vremena utakmica je bila izjednačena, a njen rezultat ne pokazuje zorno što se na terenu događalo. I predsjednik Reala Florentino Perez rekao mi je da smo bili vrlo dobri u prvome poluvremenu. I jesmo igrali dobro i na tome moramo graditi naš daljnji put - smatra Deschamps koji se posebno dotakao jedanaesterca suđenog u korist domaćina.

Dvostrukog strijelca Ronalda u kaznenom je prostoru srušio Souleymane Diawara za što je “nagrađen” crvenim kartonom, a njegova momčad najstrožom kaznom. Udarac za 2-0 sigurno je realizirao Kaka. - Mislim da ta odluka suca i nije bila baš najpravednija - zaključio je trener francuske momčadi.

Ljestvica:

1. Real Madrid 2 2 0 0 8-2 6

2. Milan 2 1 0 1 2-2 3

3. Zürich 2 1 0 1 3-5 3

4. Marseille 2 0 0 2 1-5 0

SKUPINA D

Porto - Atletico Madrid 2-0 (Falcao 78; Rolando 85)

APOEL - Chelsea 0-1 (Anelka 18)

U utakmicama skupine D Lige prvaka pobjede su upisali Chelsea i Porto. Dok je Chelsea slavio na gostovanju kod Apoela u Nicosiji 1-0, Porto je na svom Dragau pobijedio madridski Atletico 2-0. Jedini gol za Chelseajevu drugu ovosezonsku pobjedu zabio je francuski napadača Nicolas Anelka u 18. minuti na asistenciju Luciana Belletti. Chelsea je imao kontrolu utakmice od početka do kraja, ali treba pohvaliti i ciparsku momčad koja je pružala solidan otpor. Ipak, vrata Petra Čecha nisu bila ozbiljnije ugrožena i Chelsea se djelomično iskupio za gostujući prvenstveni poraza od Wigana (3-1) prošlog vikenda.

Porto je iskoristio prednost domaćeg terena protiv Atletica, kao i slabu formu španjolske momčadi za upisivanje tri boda. Strijelci za 2-0 pobjedu Porta bili su Kolumbijac Radalem Falcao i Portugalac Rolando u 75., odnosno 82. minuti.Posebno je lijep bio prvi gol Porta, koji je Falcao zabio na asistenciju Hulka petom, dok je Rolando pospremio odbijanac u mrežu za konačnih 2-0 iz neposredne blizine nakon što je prethodno udarac Bruna Alvesa zaustavila vratnica.