Ferrari se vratio

Iako je Lewis Hamilton startao s prve pozicije u današnjoj utrci za Veliku nagradu Malezije, pobjedu je odnio njegov rival iz Ferrarija Sebastian Vettel.

Druga utrka sezone u Formuli 1 donijela je pobjedu njemačkom vozaču koji je pokazao impresivnu mirnoću i od samog početka tražio priliku da pretekne kolegu iz Mercedesa.
Prvak Hamilton na stazi Sepang u Kuala Lumpuru nije uspio ponoviti rezultat iz prve utrke sezone u Australiji jer ga je za 8,5 sekundi na cilju pretekao četverostruki svjetski šampion Vettel u crvenom bolidu Ferrarija.
Nakon pobjede ushićeni Vettel, koji je do pobjede stigao sjajnom taktikom, najavio je spektakularni povratak Ferrarija u ovo takmičenje.
"Fantastično, fantastično. Ferrari se vraća", poručio je osvajajući 25 poena. "Bez riječi sam. Sretan sam i ponosan. Pošteno smo ih pobijedili".
Drugoplasirani Hamilton je kratko prokomentarisao: "Bili su prebrzi za nas danas".
Treće mjesto u današnjoj utrci pripalo je Nicu Rosbergu iz Mercedesa, a četvrti je na cilj stigao Kimi Raikkonen za volanom Ferrarija. Williamsov duo Valtteri Bottas i Felipe Massa završio je na petom i šestom mjestu, a 17-godišnji Max Verstappen iz tima Torro Rosso bio je sedmi i postao najmlađi vozač koji je osvojio poene u utrci Formule 1.
McLarenov Jenson Button je utrku završio nakon 41 kruga zbog problema sa napajanjem, dok se njegov timski kolega Fernando Alonso povukao 20 krugova prije.