OSVOJIO I PRVI GRAND SLAM

Indijski teniser Rohan Bopanna iza sebe ima najbolju sedmicu u karijeri, a imao je dvostruki razlog za slavlje.

Bopanna, koji će za mjesec proslaviti 44. rođendan, je prvi put u karijeri osvojio Grand Slam turnir i prvi put postao najbolji teniser svijeta u dublovima.

Indijac je tenisku karijeru počeo prije 21 godine u obje konkurencije, no ubrzo je shvatio da bolje igra u dublu nego u singlu, te je odustao od takmičenja u singlu nakon samo 48 mečeva.

U dublu je godinama važio za jednog od najboljih dubl tenisera, no nikada nije osvojio nijedan Grand Slam, niti je došao do mjesta broj 1 na ATP listi.

Sve se to promijenilo proteklog vikenda kada je u dublu sa Matthewom Ebdenom osvojio Australian Open.

Ebden i Bopanna su u finalu pobijedili Simonea Bolellija i Andreu Vavassorija, te je Indijac u 44. godini postao najstariji osvajač jednog Grand Slam turnira i najstariji broj 1 svjetskog tenisa u dublu.

Da bi došao do svog prvog Grand Slam turnira bio mu je potreban 61 pokušaj i 19 različitih dubl partnera, no postao je istinski primjer krilatice "nikad nije kasno".