UKRAJINSKA TENISERKA

Ukrajinska teniserka Elena Svitolina plasirala se sinoć u četvrtfinale Wimbledona, pošto je pobijedila 20. teniserku svijeta Victoriju Azarenko iz Bjelorusije sa 2:1 po setovima 2:6, 6:4, 7(11):6(9). Svitolina, 76. teniserka na WTA listi, do pobjede je stigla poslije dva sata i 49 minuta igre.

Bjeloruskinja je brakeovima u trećem i petom gemu prvog seta stigla do vodstva u setovima.

Svitolina je u nastavku zaigrala bolje i u 10. gemu iskoristila drugu set loptu za izjednačenje.

U odlučujućem setu, obje teniserke su napravile po jedan brake, pa se pobjednica odlučivala u tie-brakeu, u kom je poslije velike borbe slavila Svitolina sa 11:9.

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv prve teniserke svijeta Poljakinje Ige Swiatek.