Liga prvaka

Nakon što Crvena Zvezda iznenadila Liverpool (2:0) na beogradskoj Marakani , a Brugge deklasirao Monaco u gostima (4:0), odigrano je i preostalih šest utakmica 4. kola Lige prvaka po grupama A, B, C i D.

U grupi A, Atletico Madrid je na Wanda Metropolitanu u Madridu savladao Borussiju Dortmund rezultatom 2:0 golovima Saúla i Griezmanna (80).

U derbiju grupe B Inter i Barcelona igrali su neriješeno (1:1), dok je Tottenham na londonskom Wembleyu napravio preokretom u drugom poluvremenu pobijedio PSV 2:1.

U najzanimljivijoj utakmici večerašnjeg programa Napoli i PSG su podijelili bodove (1:1) i zadržali šanse za prolazak dalje iz grupe C nakon kiksa Liverpoola u Beogradu. Bernat je doveo Parižane u vodstvo na siteku prvog poluvremena, dok je Insigne poravnao u 63. minuti s bijele tačke.

U grupi D, Porto je na svome Estadio do Dragau slavio protiv Lokomotive Moskva (4:1), dok je Schalke bio bolji od Galatasaraya 2:0.