SJAJNA UTAKMICA

Nogometaši Atletico Madrida su u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedili njemačku Borussiju iz Dortmunda rezultatom 2:1.

U kakvom će pravcu ići susret na madridskom stadionu Wanda Metropolitano dalo se naslutiti nakon četiri minute utakmice.

Golman Dortmunda Gregor Kobel je pogriješio, lopta je stigla do Rodriga de Paula kome nije bilo teško da dovede Jorgandžije u prednost.

Novi pogodak u mreži Milionera smo vidjeli u 32. minuti susreta, a u listu strijelaca se upisao Samuel Lino te postavio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Dortmund pokušavao doći do povoljnijeg rezultata što je i uspio u 81. minuti susreta kada je pogodio rezervista Sebastian Haller i postavio konačan rezultat susreta.

Putnik u polufinale će biti odlučen poslije revanš susreta koji je na rasporedu sljedeći utorak u Njemačkoj.