SERIE A

Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu "Giuseppe Meazza" u 23. kolu Serije A ekipu Juventusa rezultatom 1:0 te su trijumfom u derbiju napravili ogroman korak ka osvajanju titule prvaka Italije.

Inter je bio znatno bolja ekipa u prvom poluvremenu protiv bezopasnog Juventusa, što potvrđuje i činjenica da su u prvih 45 minuta uputili devet šuteva ka gostujućem golmanu uz posjed lopte od 61 posto.

Kao nagrada za dobru partiju stigao je i pogodak osam minuta prije odlaska na odmor kada je Gatti postigao nespretni autogol. Rezultatom 1:0 je okončano prvo poluvrijeme.

Juventus je u nastavku utakmice igrao dosta bolje, preuzeo je inicijativu, ali je odbrana Intera na čelu s golmanom Sommerom bez problema izlazila na kraj s napadima Stare dame pa se i rezultat nije mijenjao.

Inter se sada učvrstio na prvom mjestu Serije A sa četiri boda više od drugoplasiranog Juventusa, a uz to klub iz Milana ima i utakmicu manje.

U narednom kolu Inter gostuje Romi, dok će Juventus ugostiti Udinese.