IGRANJE RUKOM U 95.

Nogometaši Milana su sinoć ispali iz Kupa Italije u četvrtfinalu nakon skandalozne sudijske odluke u posljednjim trenucima susreta protiv Atalante.

Milan je poveo rezultatom 1:0 kada je mrežu Atalante zatresao Rafael Leao, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1 jer je u 45+2. minuti Teun Koopmeiners pogodio za izjednačenje.

Koopmeiners je u 59. minuti i drugi put matirao Mikea Maignana i doveo prednost Atalanti u čijim redovima je Sead Kolašinac odigrao čitavu utakmicu.

U 90+5. minuti Milan je dobio posljednju šansu za izjednačenje , no tada je u glavni plan došao sudija Marco Di Bello.

Rossoneri su imali korner, u kazneni prostor Atalante je stigao i Maignan.

Lopta je pala pravo na glavu Jan-Carlu Simiću koji je šutirao, a Emil Holm je odvojio ruku od tijela i zaustavio njegov udarac.

Sudija Di Bello nije svirao penal, a njegove kolege u VAR-sobi nisu poništile njegovu odluku, te je Milan ispao iz Kupa Italije, a Atalanta će u polufinalu igrati protiv Fiorentine.