UTAKMICA SEZONE

Nogometaši Arsenala sinoć su slavili na gostovanju Lutonu u pravoj golijadi i spektaklu sa sedam golova, a to je trijumf kojeg Topnici čekaju dugih 37 godina.

Arsenal je rezultatom 4:3 slavio na Kenilworth Roadu u jednoj od najboljih utakmica sezone. Domaći Luton je imao vodstvo od 57. minute i gola Rossa Barkleya, ali je uslijedio dramatičan preokret.

Za 3:3 pogodio je Kai Havertz u 60. minuti, da bi utakmicu riješio Declan Rice golom u 97. minuti, kada se činilo da će ekipe podijeliti po bod.

Gol za ludnicu među navijačima Arsenala pogledajte ovdje.

Arsenal je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto na tabeli Premier lige i nakon 15. kola, pošto trenutno ima pet bodova više od drugoplasiranog Liverpoola, bez obzira na to kako će Redsi završiti svoj meč u ovom kolu.

No, ono što je zanimljivo, Arsenal čeka na pobjedu na Kenilworth Roadu dugih 37 godina. Iako se ekipe nisu sastajale od 1991. godine, Topnici nisu slavili na gostovanju Lutonu u posljednjih 10 utakmica.