La Liga

Fudbaleri Real Madrida doživjeli su šokantan poraz od Girone u meču 31. kola La Lige.

Kraljevi su poraženi rezultatom 4:2, a susret je obilježio Argentinac Taty Castellanos, koji je Realu postigao četiri pogotka.

Dvadesetčetverogodišnji napadač je najprije u 12. minuti ostao sam u sredini i pogodio glavom, a onda je u 24. minuti pobjegao očajnom Militau i povećao prednost Girone na 2:0.

Vinicius je u 34. minuti pogotkom smanjio vodstvo Girone na 2:1.

Castellanos je u drugom poluvremenu uspio zabiti još dva gola. Prvi odmah na startu drugog dijela, u 46. minuti, a zatim i u 62. minuti. Lucas Vazquez zabio je u 85. minuti je postavio konačnih 4:2.

Real je ovim porazom ostao na 11 bodova zaostatka za Barcelonom, koja ima utakmicu više te se dodatno udaljio od borbe za titulu. Girona je ovim trijufom skočila na deveto mjesto.